
Voor het eerst in 50 jaar verschijnt ‘The Original’ in een nieuwe kleur
Voor het eerst sinds de oprichting van het merk in 1974 verschijnt ‘The Original’ in een nieuw jasje – een prachtige diepe, donkere kleur met een vleugje groen, geïnspireerd op de gelijknamige edelsteen.
Big Green Egg onthulde deze week het nieuwste familielid: The Onyx. Voor het eerst sinds de oprichting van het merk in 1974 verschijnt ‘The Original’ in een nieuw jasje – een prachtige diepe, donkere kleur met een vleugje groen, geïnspireerd op de gelijknamige edelsteen.
The Onyx: een fonkelnieuw juweel
Voor het eerst in de geschiedenis van Big Green Egg verschijnt ‘The Original’ in een andere kleur dan het iconische groen. De donkere glazuur van The Onyx geeft de EGG een onderscheidend karakter, met behoud van dezelfde hoge kwaliteit, duurzaamheid en prestaties als ‘The Original’. Wanneer het zonlicht het donkere oppervlak raakt, onthult zich een subtiel vleugje groen – een knipoog naar de originele kleur – waardoor The Onyx onmiskenbaar deel blijft uitmaken van de Big Green Egg-familie.
Dan Gertsacov, Global CEO Big Green Egg: „Het introduceren van een nieuwe Big Green Egg-kleur was een bewuste beslissing, ingegeven door onze klanten. We hebben goed geluisterd naar onze gepassioneerde fans in Europa. Zij verlangden naar een donkerdere kamado die mooi past bij hun buitenruimte, maar zonder in te leveren op de vertrouwde kwaliteit en prestaties waar Big Green Egg voor staat. The Onyx verwelkomt nog meer gelijkgestemden in onze community – mensen die genieten van samen eten en herinneringen maken met familie, vrienden en buren.”
Wessel Buddingh’, CEO Big Green Egg Europe: „We hebben ruim een jaar gewerkt om de ultra donkere afwerking van The Onyx te perfectioneren. Het moment dat je hem opent en het zonlicht dat subtiele vleugje groen laat oplichten – dát is de magie. We hebben goed geluisterd naar onze EGG-community en The Onyx is het resultaat. Een nieuw juweel, maar met een groene ziel. Onmiskenbaar Big Green Egg.”
Van Atlanta naar Europa
In 2000 ontmoetten Big Green Egg-oprichter Ed Fisher en de Nederlandse ondernemer Wessel Buddingh’ elkaar in Atlanta. Een jaar later arriveerde de eerste container Big Green Eggs in de haven van Rotterdam en luidden zo een nieuw tijdperk van buiten koken in Europa in. Vijfentwintig jaar later wordt met de lancering van The Onyx een nieuw hoofdstuk geschreven – en een nieuw juweel toegevoegd aan de Big Green Egg-familie.
The Onyx van Big Green Egg is nu exclusief online verkrijgbaar in de populaire maten Large en XLarge via geselecteerde dealers. Meer informatie vind je op de website van Big Green Egg
Puur Jonnie: nieuw kookboek als ode aan sterrenchef Jonnie Boer.
Nu leverbaar
Bestel hier jouw exemplaar.










